Pudr je nepostradatelnou součástí kosmetické taštičky každé moderní ženy. Mezi jeho základní druhy patří transparentní pudr. V čem je zvláštní?

Kvalitní fixační pudr prodlužuje trvanlivost nanesených líčidel – bez nich by vám perfektní make-up po celý den jen stěží vydržel. Pudr napomáhá vstřebávat maz, který naše pleť přirozeně produkuje, a v průběhu dne tak zabraňuje vzniku lesklých míst. Neobejde se tedy bez něj zejména mastná pleť. Ideálním fixátorem je jeho bezbarvá varianta – transparentní pudr.

Transparentní pudr je skvělý pomocník pro líčení.

Transparentní pudr je skvělý pomocník pro líčení.

Tichá voda břehy mele

Transparentní pudr vám nedodá přirozeně opálený vzhled ani nevytvoří sexy bronzové odlesky na vaší tváři. Zavrhovat byste ho ovšem rozhodně neměla! I přes jeho takřka neviditelnost vám výrazně pomůže k vytvoření dokonalého make-upu. Vynášen do nebes je hlavně pro své fixační a matující účinky. Jeho použitím dosáhnete jednotného odstínu pleti bez zkreslení odstínu make-upu a ten pak navíc na tváři vydrží mnohem déle. Pleť je díky němu lépe zmatněna a méně se leskne. Během dne se tak můžete soustředit na důležitější věci než je neustálé kontrolování lesknoucího se nosu či čela.

Jak používat transparentní pudr?

Tento pudr neskýtá žádná omezení, můžete jej používat každý den. Hodí se k zafixování jak denního, tak i večerního make-upu. Je nepostradatelným pomocníkem mnoha vizážistů. Po ošetření pleti hydratačním krémem aplikujte na obličej nejprve vrstvu make-upu, počkejte, až se make-up vstřebá, a následně ho zafixujte transparentním pudrem. Poté již můžete a nemusíte použít klasický pudr ve vašem oblíbeném odstínu. Pokud toužíte po opravdu přirozeném vzhledu, doporučujeme vyměnit klasický make-up za transparentní make-up – tato kombinace pouze lehce oživí vaši plet a dá vyniknout jejímu přírodnímu tónu, případné nedokonalosti ovšem příliš neschová.

Pro nanášení bezbarvého pudru neplatí žádná zvláštní pravidla, můžete s ním bez obav pracovat tak, jak vám nejvíce vyhovuje. Je k dostání jak v majestátní sypké, tak i v praktické kompaktní formě.

Transparentní pudr zafixuje make-up, vyřeší problém s lesknoucím se obličejem a umí také chránit pleť.

Transparentní pudr zafixuje make-up, vyřeší problém s lesknoucím se obličejem a umí také chránit pleť.

Transparentní pudr – neviditelný zázrak

Sympatickou vlastností transparentního pudru je jeho univerzálnost – je schopen přizpůsobit se každé pleti a každému podkladu. S výběrem odstínu si nemusíte příliš lámat hlavu. Většina značek ho vyrábí pouze v bílé barvě, některé ho pak nabízejí v několika málo světle béžových variantách. Tyto se tedy používají ve světlejších odstínech než klasické pudry. Díky tomu ho můžete použít například i na zakrytí přílišného množství růže na tváři.

Nejen krása, ale i ochrana

Správný pudr by neměl plnit jen estetické funkce, ale měl by pleť také chránit. Dnes již máme to štěstí, že se dekorativní kosmetika ubírá tímto trendem a nemusíme se bát, že by pleti dokonce škodila. U transparentních pudrů to platí dvojnásob – zejména ty kvalitnější naprosto samozřejmě obsahují UV filtr a další ochranné složky.

Zdroj obrázků: FL