Recenze: Noční můrou řady odbarvených blondýnek je nepěkně nažloutlý odstín blond vlasů. Co se s tím? Zkuste silver šampón od Swiss O’Par Silver!

Nikdo se neodbarvuje proto, aby vypadal jako kuře. Ale někdy ten peroxid prostě nechytne tak, jak bychom chtěly. Zvlášť když má naše přírodní hříva blíže spíš někam na jih, než k potomkům severských Vikingů. Při odbarvování se nažloutlému nádechu zkrátka nevyhneme. Máme se naučit žít s nažloutlým odstínem? Říkají, že platinová blond není pro každého. Ale kašlete na ně! A bůh žehnej silver šampónům, které fungují proti žlutým vlasům a proti žlutým odleskům! Mám pro vás test jednoho z nich – přečtěte si, jak se osvědčil šampón pro blond vlasy Swiss O’Par Silver, který koupíte v obyčejné drogerii.

Spousta blondýnek bojuje s nažloutlým odstínem obarvených vlasů. Přečtěte si recenzi na šampón Swiss O’Par Silver, který nabízí řešení.

Spousta blondýnek bojuje s nažloutlým odstínem obarvených vlasů. Přečtěte si recenzi na šampón Swiss O’Par Silver, který nabízí řešení.

Silver šampónyumí dát stop žluté blond!

Silver neboli stříbrný šampon vedle normálních účinků šampónu, jako je umytí vlasů, dokáže ještě něco navíc – odstranit nažloutlý nádech z odbarvovaných a melírovaných vlasů. Žlutá blond se tak rázem změní v bílou blond! Swiss O’Par Silver je jedním z těchto „zázračných“ šampónů.

Se silver šampony je spojen jeden mýtus – říká se, že vyžírají pigment a tím na odbarvených vlasech odrovnají ty zbytky života, které nestihl odrovnat peroxid. Silver šampony však fungují tak, že fialové pigmenty v nich obsažené opticky neutralizují žlutý nádech na vlasech. Proto je pro ně charakteristická výhružně fialová barva. Nemusíte se jich proto bát.

RECENZE: Swiss O’Par Silver – z drogerie, ale stačí

Jsem jednou s těch, co se odmítají smířit se svými přirozeně tmavými vlasy a Swiss O’Par Silver šampón používám na své blond melíry už pěkně dlouho. Po tom, co jsem vyzkoušela několik stříbrných šamponů z různých cenových kategorií, jsem v drogerii objevila tento a už bych si jiný nepořídila.

Swiss O’Par Silver na odstranění žlutých odstínů z blond vlasů funguje, přestože jde o levný šampon z běžné drogerie.

Swiss O’Par Silver na odstranění žlutých odstínů z blond vlasů funguje, přestože jde o levný šampon z běžné drogerie.

Účinný šampón na proti žlutým odstínům blond vlasů

Swiss O’Par Silver plní svůj účel na jedničku – nažloutlý nádech se po pár minutách působení na vlasech mění v krásně platinový!

Levný šampón pro blond vlasy

Ne snad že by ty ostatní, co jsem vyzkoušela fungovaly nějak rozeznatelně hůře. Podle mě fungují všechny úplně stejně. Akorát tento pořídíte v drogerii DM zhruba za 85 Kč (250 ml). Tak proč utrácet za profi šampón pro blond vlasy z kadeřnictví, který je výrazně dražší?

Šetrný – je bez silikonu

Po použití Swiss O’Par Silver šampónu se mi vlasy nezdají více zničené nebo vysušené, než po umytí normálním šampónem. Navíc je bez silikonů, takže vlasy nezatěžuje.

Nic se nemá přehánět

Doba působení je u silver šampónů důležitou proměnou. Než vychytáte správnou délku, zažijete spoustu překvapení. Pochopitelně čím déle ho necháte působit, tím více platinová budete. Pokud s ním nemáte zkušenosti, je lepší začínat s kratšími intervaly a sledovat reakci vlasů, jinak se může stát, že nebudete mít vlasy bílé, ale šedivé, nebo dokonce trošku fialové. Ale nebojte, pokud se to stane, i to se časem vymyje. Nejrychleji to jde s šampónem proti lupům. Proti účinkům silver šamponů také působí masky a balzámy.

Na Swiss O’Par Silver je napsáno, že by se měl nechat působit jednu minutu. Podle mě je to ale málo. Při používání zhruba ob mytí ho nechávám působit 4 minuty. Po čerstvém odbarvení klidně déle. Samozřejmě záleží na tom, jak moc platinového odstínu chcete dosáhnout a jak jsou na tom vaše vlasy. Obecně platí, že na porézní a hodně zesvětlené vlasy působí intenzivněji. Více také chytají prodloužené vlasy. Naopak na zlato-rezavý odstín jsou i silver šampony krátké – ty to chce nejprve pořádně odbarvit.

Zdroj obrázků: FL

Swiss O’Par Silver – blondýnky, dejte žluté sbohem!
Silver šampóny bojují proti žlutým odstínům na blond odbarvených vlasech. Podívejte se, jak v našem redakčním testu dopadl levný Swiss O’Par Silver z drogérie. Šampón byl testován dlouhodobějším používáním a také byl srovnáván s jinými, dříve testovanými dražšími šampóny patřícími do stejné kategorie tzv. stříbrných šampónů pro blond vlasy.
nízká cenašampón funguje stejně dobře jako dražší silver šampónydostupnost v běžné síti drogerií
nesedí návod k použití se skutečností (1 min. působení třeba nahradit 4 min.)volba doby působení je nepřesná, spíše ve stylu pokus-omyl
96%Overall Score
Funkčnost100%
Konzistence100%
Vůně95%
Návod k použití vs. skutečná aplikace80%
Cena100%
Dostupnost ke koupi100%