Nejlepší řasenka může být právě ta, co už máte doma. Stačí ji jen trošku poupravit! Podívejte se na tipy a triky, které vaši řasenku předělají od základu.

Myslíte si, že jste expert, když přijde na to, jak vykouzlit perfektní řasy s pomocí té správné řasenky? Možná jste ještě neslyšela o několika šikovných tricích, které katapultují váš look na zcela jinou úroveň! Vyzkoušejte ty nejlepší vychytávky z oblasti používání řasenek a získejte dokonalý vzhled s minimálním úsilím. Zde jsou tipy, které si nesmíte nechat ujít – od prodlužování životnosti řasenky přes její přetvoření v oční linky až k bezchybné aplikaci bez žmolků! Nejlepší řasenka vznikne pomocí několika triků!

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

Nejlepší řasenka? 10 triků, které musíte znát!

1. Oživte svou řasenku

Starou řasenku, která vypadá k nepoužití, nevyhazujte. Spousta jich sice vyschne pár měsíců po zakoupení, vzkřísit je však může pár kapek roztoku chloridu sodného. Vytřískejte ze svého nákupu co nejvíce! Stejně mohou posloužit i oční kapky. Roztok nebo kapky pak kartáčkem krouživými pohyby zamíchejte s obsahem uvnitř tuby. Dejte pozor, abyste „nepumpovali“, to by se pak vyschnutí rychle opakovalo znovu. Tak to vidíte – z pomocníka v posledním tažení se stala ta nejlepší řasenka – nesmrtelná! No dobře, tak téměř. A až i ta dojde, kartáček důkladně omyjte a máte z ní bezvadný kartáček na řasy.

2. Ohněte kouzelný proutek

Přestože naprostá většina kartáčků je na hůlce řasenky umístěna zcela rovně, jeho ohnutí o 45 stupňů od hůlky vám umožní dosáhnout mnohem preciznější aplikace pigmentu. Nejlepší řasenka je řasenka se šikmým kartáčkem! Díky této úpravě snáze nalíčíte zejména řasy u vnitřního koutku oka.

3. Nechte to vsáknout!

Pokud jsou na kartáčku „cucky“ a na řasách nechává řasenka „žmolky“, máme pro vás dvě rady. Zaprvé, ponořte tubu do šálku horké vody. Teplo bude mít vliv na konzistenci – obsah řasenky bude více tekutý. Zadruhé, před aplikací kartáček jednoduše otřete papírovým ubrouskem.

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

4. Dvě vrstvy pro snadnější odstranění

Známým neduhem voděodolné řasenky je její problematické odlíčení. Tím se však odteď nemusíte trápit. Nejprve naneste normální řasenku, počkejte, až uschne, a následně ji pokryjte ještě vrstvou voděodolné řasenky. Tento jednoduchý postup zajistí dokonale odolné nalíčení řas, které však, až budete chtít, půjde také dolů.

5. Přifoukněte objem s dětským pudrem

Řasenku pro delší řasy udělá z té vaší obyčejný dětský pudr. Větší objem zvládne taky. Nejprve naneste na řasy jednu vrstvu řasenky, poté pomocí vatové tyčinky vrstvu pudru. Nakonec aplikujte druhou vrstvu řasenky a sledujte ten zázrak! Možná právě tento trik pro vás stvoří tu nejlepší řasenku!

6. DIY štít

Aplikovat řasenku po celé délce řas tak, aby se barva nedostala tam, kam nemá, může být oříšek. Při líčení řas držte buď lžíci anebo třeba vizitku těsně pod řasy a barva nemá žádnou šanci udělat neplechu na vaší tváři. Použít se dá také lepící páska.

7. Štětec na rty

Jak odhadnout správné množství barviva na dolní řasy? Vezměte štětec na rty a sjeďte s ním po kartáčku řasenky. Měl by absorbovat tolik barvy, aby zůstalo právě optimální množství na dolní řasy.

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

Kouzlete s řasenkou! Změňte ji pár triky zcela od základu a zjistěte, co ve skutečnosti ještě umí!

8. Proměňte řasenku v oční linky

Pokud vám došly oční linky, nezoufejte. Jednoduše vyjmete kartáček z tuby a její obsah pak použijte jako oční linky. To dokáže jen ta nejlepší řasenka!

9. Namalujte řasy seshora

Nikdo to tak nedělá a já nechápu proč. Je to ideální trik, jak docílit přirozeného nalíčení řas. Řasenkou líčíme řasy od horního víčka po vrchní straně řas.

10. Vata napraví chyby

Pokud vám barvivo uvízlo na víčkách, není nic jednoduššího než jej odstranit pomocí vatových pomocníků. Zaschlou barvu nejlépe odstraníte vatovou tyčinkou, na ještě mokrou řasenku pomůže vatový tampon.

Nejlepší řasenku v obchodě nekoupíte. Nejlepší řasenky jsou prostě ty naše staré! Stačí jen troška důvtipu.

Zdroj obrázků: FL