Mnohé z nás si ranní kafíčko neodpustí – přes to prostě nejede vlak. Nechte tuto pochoutku probudit i vaši pleť – co takhle kávový peeling?

Jak praví známé pořekadlo, krása něco stojí. Peněz máme vždycky málo, někdy se však po nás chce jen trochu snahy a fantazie. K ještě více okouzlujícímu zevnějšku nám může dopomoci i kdeco, co najdeme doma v kuchyni. Naše generace miluje kofein a vaše pleť ho bude milovat taky! Dopřejte ji podomácku vyrobený kávový peeling – jistě se vám odmění a navíc výplata zůstane celá.

Kávový peeling uděláte klidně z kávové sedliny. Nemusí vás stát ani korunu navíc!

Kávový peeling uděláte klidně z kávové sedliny. Nemusí vás stát ani korunu navíc!

DIY peeling – snadno, rychle a efektivně

Peeling funguje na principu obrušování mrtvých buněk kůže. Tím pomáhá odstraňovat odumřelé části pokožky. Poškozená část zmizí a to dovolí pokožce, aby se zregenerovala a byla zase zdravá a zářivá. Peeling obličeje je jeho oblíbenou variantou. A co byste řekly na doma vyrobený DIY peeling? Vedle účinnosti patří mezi jeho plusy i jednoduchost a snadnost výroby – domácí peeling na obličej si s našimi radami jistě zvládne vyrobit každý!

Kofeinová vzpruha pro vaši pleť

Káva je známá svými silnými antioxidačními účinky. Antioxidační látky odstraňují odumřelé buňky jedna báseň a pokožka díky nim doslova mládne. Kofein navíc pomáhá bojovat s otoky. Spolu se svou zrníčkovou strukturou pak tyto vlastnosti dělají z kávy ideální surovinu pro výrobu peelingu na obličej, ale i na tělo.

K výrobě kávového peelingu na obličej toho opravdu moc nepotřebujete. Z mála ingrediencí však můžete vykouzlit několik druhů peelingu z kávy. Oblíbené jsou kombinace kávy například se skořicí či olivovým olejem. Ty se však hodí spíše na pokožku celého těla spíše než na obličej. V následujícím odstavci vám prozradíme, jak z kávy vytvořit domácí peeling na tvář.

Vyrobte si domácí kávový peeling na odstranění odumřelých částeček kůže z obličeje.

Vyrobte si domácí kávový peeling na odstranění odumřelých částeček kůže z obličeje.

Kávový peeling na obličej – recept

Kůže na obličeji je s porovnáním kůže na zbytku těla velmi jemná – odpovídat ji musí tedy i peeling: Podívejte se, co budete na vaše dílo budete potřebovat.

Ingredience:

  • 50 ml obyčejného pleťového krému (případně odličovacího mléka či čistícího gelu),
  • 1 ml esenciálního oleje (pokud ho doma nemáte, nic se neděje – peeling se bez něj obejde),
  • zhruba 1 lžíci rozemletých kávových zrnek (čím více kávy, tím důkladnější bude peeling), můžete použít také lógr.

Postup výroby:

Všechno dobře promíchejte v misce a kávový peeling je na světě!

Aplikace:

Peeling z kávy naneste na čistou a navlhčenou pleť, přitom vynechejte oblast očí a rtů. Následně směsí pokožku jemně promasírujte. Nakonec je důležité obličej důkladně opláchnout.

Opatrnost nade vše – s peelingem se to nemá nikdy přehánět!

Nezapomínejte na to, že nic se nemá přehánět. To platí i o peelingu, a nejen o kávovém peelingu. Obecně se doporučuje provádět tuto proceduru zhruba jednou za týden. Příliš častým používáním peelingu obličeje byste mohla své pleti ublížit – pokožka by totiž neměla dostatek času na regeneraci. Vše však pochopitelně závisí na individuální citlivosti každé pleti.

Zdroj obrázků: FL